Тема. Віднімання круглих чисел
на основі правила віднімання числа від суми. Прості та складені іменовані
числа. Порівняння іменованих чисел. Задачі, які є комбінаціями вивчених видів
простих задач.
Мета: формувати вміння
використовувати прийоми порозрядного віднімання круглих трицифрових чисел під
час обчислення прикладів; розвивати вміння порівнювати, додавати іменовані числа; вдосконалювати вміння розв’язувати
задачі на зменшення числа на кілька одиниць, сформульовані у непрямій формі;
виховувати культуру математичного запису; виховувати повагу до робітничих
професій.
Хід уроку
І Організація класу
Перевірили
готовність до уроку.
Вчитель.
Приготуйтеся швиденько, станьте біля
парт рівненько.
Учні. Ми урок
розпочинаєм, математику вивчаєм.
Учні разом з
вчителем вголос зачитують девіз.
Учись, лічи,
складай задачі,
Не зупиняйся ні на
мить.
Хто математику полюбить,
Тому в навчанні
пощастить.
ІІ Актуалізація опорних знань.
1. Хвилинка каліграфії.
На дошці числа 200,
500, 700, 850, 410, 880.
-
Назвати найменше число.
-
Назвіть найбільше число.
-
Які це числа? (Круглі). Наведіть
свої приклади.
-
Запишіть ці числа у порядку
зростання.
Взаємоперевірка.
2. Гра «Швидка лічба»
3. Робота над задачею (слайд)
4. Числа 530, 860, 370, 670, 980 розкласти на розрядні доданки
-
Для чого ми повторили розкладання
на розрядні доданки?
-
Для того ми повторили розкладання
на розрядні доданки, бо це нам знадобиться під час розв’язування прикладів.
ІІІ. Вивчення нового
матеріалу.
1. Оголошую тему і мету уроку.
2. Пояснення нового матеріалу.
530
– 200 =(500 – 200) + 30 (Пояснюю я на дошці) 860 - 50
980
– 600 (Пояснюємо коментовано) 670 - 40
370
– 200 (Учні розв ‘язують самостійно) 370 – 20
Взаємоперевірка
3. Зорова фізкультхвилинка.
ІV. Робота над задачею.
-
Відкриваємо підручник на ст.57 №
364.
-
Прочитайте умову задачі мовчки.
-
Про яку професію розповідається в
задачі?
-
Що ви знаєте про професію токара?
-
Так це дуже необхідна і корисна
професія в нашому житті.
-
Читає задачу вголос …
-
Про що йдеться мова в задачі? (Про
деталі)
-
Скільки днів працював токар?
-
Скільки деталей виготовив майстер
першого дня?
-
А скільки другого?
-
Яке головне питання задачі?
-
Чи можемо ми дати відповідь на
питання задачі? (Ні)
-
Чому?
-
А можемо знайти скільки токар
виготовляв деталей першого дня? (Так).
-
Після того як ми взнаємо скільки
деталей виготовляв токар першого дня, ми можемо дати відповідь на головне
питання задачі? (Так). Якою дією?
-
Записуємо розв’язання задачі у зошити.
-
Перевіряємо.
Фізкультхвилинка
V Розвиток математичних умінь учнів.
1. Вправа «Мікрофон»
-
Продовжте висловлювання:
В
1 м = см в 1
році міс
В
1 дм = см в 1 ц
=кг
2. Робота зі слайду
3. 3. Самостійна робота №363 І варіант – перший стовпчик; ІІ варіант –
другий стовпчик.
Взаємоперевірка
4. Робота з геометричним матеріалом.
-
Яка фігура зображена?
-
Проведіть лінію так, щоб вийшли 2
різні фігури. Які вийшли фігури? Перевірте. А тепер квадрат зафарбуйте зеленим
кольором, а трикутник – жовтим.
-
Молодці!
VІ. Підсумок уроку
-
Підніміть вгору листочки, які ви
одержали. Чому я давала вам листоки саме жовтого і зеленого кольору?
-
Так, тому що у нас зараз осінь.
Комментариев нет:
Отправить комментарий