Тема. Повторення вивченого матеріалу. Узагальнення і систематизація знань.
Мета. Узагальнити знання учнів про ознаки і властивості предметів та натуральні числа від 1 до 10
Удосконалювати навички письма цифр; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати позитивне ставлення до предмету і любов до живої природи.
Обладнання: лісова галявина, дерево, м’ячик, набір цифр, презентація.
Хід уроку
І Організаційний момент.
1. Привітання з гостями.
2. Перевірка готовності до уроку.
Вчитель. Приготуйтеся швиденько, станьте біля парт рівненько.
Учні. Ми урок розпочинаєм, математику вивчаєм.
3. – Наш урок пройде під гаслом :
Учись, лічи, складай задачі, не зупиняйся ні на мить…
Хто математику полюбить, тому в навчання пощастить.
ІІ Актуалізація опорних знань.
- Діти, а чи любите ви бувати у лісі? Поїдемо? А на чому можна поїхати до лісу? ( відповіді ) Так, можна, а ми з вами поїдемо на математичному потязі. Вагончики шикуються, вирушають у путь, а ми з вами рахуємо їх по порядку.
- Поїхали!
1. Хвилинка каліграфії.
_ Ми вивчили всі цифри. Сьогодні на хвилинці каліграфії я пропоную прописати число 10. Воно складається з двох цифр : 1 і 0. Прописуємо.
2. Жив – був Дід – Цифроїд, їв він цифри на обід.
Ось він скільки з їв із чаєм! Встав, яких не вистачає.
10, -,8,7, -, -, -,3, -, 1.
- Назвіть найменше число.
- Назвіть найбільше число.
- Взаємоперевірка.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми повторимо цифри від 1 до 10. Будемо складати приклади за малюнками, розв язувати віршовані задачі і приклади на додавання і віднімання в межах 10.
- 1.Ми зупинилися біля дерева і я пропоную виконати завдання. (Приклади на листочках, 2 учні працюють біля дошки,інші за варіантами записують приклади у зошит.
2.Гра « Математичний м ячик»
- А на цій галявині ми пограємо з математичним м ячиком.
- Наступні числа,
-попередні числа.
3. Зорова фізкультхвилинка.
4. Віршовані задачі
- А зараз ми з вами складемо приклади за віршованими задачами.
А) Їжачок по лісу йшов, сім грибочків там знайшов
Бачить : ще один стирчить! Скільки разом, полічіть. (8)
Б) Хто це в лісі – стук та стук, розтрощив тоненький бук?
Лінуватись він не звик. У дупло приніс 3 шишки
Та великого горішка. Полічить, не гайте час, що у дятла про запас. (4)
В) Гляньте, білочка одна визирає із дупла. Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще 3 білки. Просимо вас, діти милі, щоб ви білок полічили.
ІV. Розвиток математичних умінь учнів.
1. Вправа «Мікрофон»
- Полічити від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 8, від 7 до 2.
- Назвати «сусідів» числа 5, 8.
- Назвати число, попереднє до числа 3.
- Назвати число, наступне для числа 4
- Яке число є сумою чисел 4 і 2?
2. Робота над задачею.
- Скільки зайчиків?
- Скільки білочок ?
- Про кого йде мова в задачі?
- Яке питання задачі?
- Якою дією можна розв язати задачу?
- Назвіть дію.
- Записуємо розв язання.
V. Фізкультхвилинка.
Гра « Будь спостережливим»
- Одна цифра пропущена. Здогадайтесь яке:
- 1,2,3,5,6. (4)
- 10,8,7,6. (9)
- 7,6,4,3,2. (5)
- 3,4,5,7,8,9. (6)
Гра « Права рука, ліва рука»
Якщо число більше піднімаємо праву руку, а якщо менше – ліву руку, коли дорівнює руки складені. Учень читає вираз, який я показую всі піднімають руки.
VІ. Геометричний матеріал.
- Уявіть, що ми з вами присіли на пеньочок. Яка геометрична фігура лежить перед вами.
- Проведіть лінію так , щоб у вас вийшло 2 фігури: квадрат і трикутник. Трикутник розфарбовуємо жовтим кольором, а квадрат – зеленим.
VІІ. Підсумок уроку.
- Гра « Живі цифри»
- А зараз ми з вами будемо збирати грибочки. ( Розфарбовка грибочків за прикладами).
- Логічна цікавинка.
- Підніміть листочки, які ви одержали. Чому я роздавала листочки жовтого, червоного, зеленого кольору? (Тому що зараз – осінь). Всі працювали добре, але є і кращі.
- Повертаємось до класу. Чи сподобався вам урок? Що найбільше вам сподобалось?
Комментариев нет:
Отправить комментарий